“BALKANLARDA TÜRKÇE RADYO YAYINCILIĞI ÇALIŞTAYINI DÜZENLİYOR”

Yazar Tarih 16 Aralık 2016

Priştine merkezli  Türkçe yayın yapan Kent FM Radyosu’nun 15. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde “ Balkanlarda Türkçe yayıncılığı ve Türkiye’nin Etkin Tanıtım Çalıştayı” düzenlenecek. Priştine’de düzenlenecek olan çalıştaya Yunanistan, Makedonya, Türkiye, Romanya gibi Balkan ülkelerinin…

Priştine merkezli  Türkçe yayın yapan Kent FM Radyosu’nun 15. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde “ Balkanlarda Türkçe yayıncılığı ve Türkiye’nin Etkin Tanıtım Çalıştayı” düzenlenecek.

Priştine’de düzenlenecek olan çalıştaya Yunanistan, Makedonya, Türkiye, Romanya gibi Balkan ülkelerinin kamu ve özel radyo kurumlarında çalışan medya mensupları, kendi ülkelerinde radyo yayıncılığındaki tecrübelerini aktaracaklar.

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları başkanlığı’nın destekliği çalıştayda Kosova ve Makedonya, Romanya iile Yunanistan oturumları ayrı ayrı yapılacak.

Çalıştayın açılış bölümüne Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, TRT Ankara radyosu Müdürü Merda Güven, Kastomunu Üniversitesi  Dekan  Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Ersoy Soydan’ın katılması bekleniyor. /kosovaport/


Okuyucu Görüşleri

Cevap Yazın

E-posta hesabınız hiçbir şekilde paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmistir *


KENT FM

Elektronik Müzik

Şuan çalan
ŞARKI
SANATÇI

Background