tarkan mp3 indir - mirkelam mp3 indir - serdar ortaç mp3 indir - ajda pekkan mp3 indir - yaşar mp3 indir

Current track

Title

Artist


Ferhat Başer’in “Kalp Ağrısı”

12 Temmuz 2013

1997 yılında, dönemin KRAMP grubu üyelerinden olan Nezih Onur’dan gitar dersi aldı.Sahne deneyimine 17 yaşında başlayan Ferhat BAŞER, 2000 yıllarının başında, ilk amatör müzik grubunu kurdu. R&B / Rock müzik tarzı gruplara vokallik yaptı. İstanbul Süreyya Operasında, Şebnem Özsahan’dan aldığı Şan dersiyle profesyonel müzik yaşamına başlangıç yaptı.
Ferhat Başer müzik dünyasındaki kariyerine, ilk stüdyo albümüyle, tam olarak 2011 yılında adım attı. ModdA grubu ile, “Bende Kalsın” isimli ilk albüm kayıtlarını, Serdar Öztop Müzik stüdyolarında tamamladı. İnternet üzerinden çıkardığı video klibini albümle aynı adı taşıyan “Bende Kalsın” isimli şarkıya çekti. Film müzikleri yaptı. 2011 Yılında Erkin Koray’ın “Anma Arkadaş” parçasını enstrümantal olarak, Modda grubu ile sinema filmi için yeniden yorumladı.Müzikle iç içe yaşayan Ferhat Başer, belediye konserleri, bir çok büyük firmanın özel organizasyonlarında ve İstanbul’un en ünlü gece kulüplerinde sahne aldı.Konserlerindeki enerjisi, canlı performanslarıyla, sempatik tavırları ve samimiyetiyle, gönülleri büyüleyen Ferhat Başer, çok kısa bir zaman da ciddi hayran kitlesine ulaştı.Birkaç yıl aradan sonra, dijital single “Kalp Ağrısı” şarkısıyla müziğe geri dönen Ferhat Başer, prodüktör kimliğiyle de karşımıza çıkıyor. Aranjörlüğünü Bertan Asllani’nin yaptığı şarkının, sözü ve müziği Alper Şahin’e ait. “Kalp Ağrısı” şarkısının kayıtları KARE & Media
(Kaan Gökman-Koray Aykılıç) stüdyolarında tamamlandı. Türkiye’de ilk kez kullanılan görsel after effect tasarımı ile dikkat çeken klip, Bro’s Exclusive (Erkan Balkan&Cem Uçar) yönetmenliğinde çekildi.24 Haziran 2013 tarihinde, i Tunes Store başta olmak üzere, Türkiye’de ki dijitalplatformlarında (TT Net-Vodafone-Avea-Turkcell…) satışa sunuldu.Ferhat Başer şu sıralar Eylül ayında piyasaya çıkacak olan yeni albüm ve video klip hazırlıkları içinde.

“Kalp Ağrısı” isimli yep yeni klibini izlemek için:  http://youtu.be/FCJTBEFUu10


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *