tarkan mp3 indir - mirkelam mp3 indir - serdar ortaç mp3 indir - ajda pekkan mp3 indir - yaşar mp3 indir

Current track

Title

Artist


Kolpa ile “Aşk ve Hayat Hakkında”

4 Aralık 2013

Kolpa, 2 yıllık bir aradan sonra Ocak ayında yayınlamaya hazırlandıkları yepyeni albümleri ‘Aşk ve Hayat Hakkında’ ile geri dönüyor.
Kolpa’nın ‘Aşk ve Hayat Hakkında’ adını verdikleri 10 Ocak 2014 tarihinde yayınlanacak yeni albümlerindeki şarkıların besteleri Barış Yurtcu’ya ve sözleri de Haluk Kurosman’ a ait. Albümü dinleyenlerin kendilerinden çok şey bulacakları, aşk, ayrılık, yalnızlık, gurur, mutsuzluk gibi temaların işlendiği albüm şimdiden önümüzdeki senelere damga vuracağının sinyallerini veriyor.
Bir önceki albümlerinde olduğu gibi Kolpa yeni albümlerinde de prodüktör olarak Haluk Kurosman ile çalıştı. Albümde bir Sezen Aksu şarkısı olan ‘Beni Unutma’ nın Kolpa tarafından yapılmış yeni bir düzenlemesi de yeralıyor. Tam bir Sezen Aksu aşığı olan grubun albümünde ayrıca sanatçıdan esinlendikleri ve ‘Sezen’den’ adını verdikleri bir şarkı da bulunuyor.
Albümde klasik batı enstrümanlarının yanı sıra yaylılar, çello, trompet ve Türk Müzigi enstrümanlarından ud, kanun ve klarnet de kullanıldı.
Yeni yılın ilk günlerinde yayınlanacak olan yepyeni Kolpa albümünün ilk klibi ‘Ölünmüyor Mutsuzluktan’ adlı şarkıya çekildi. Kilyos Rumeli Feneri’nde Emir Khalilzade yönetmenliğinde çekilen klip, 16 saatte tamamlandı. Albümün imaj ve kapak fotoğrafları Deniz Özgün tarafından çekildi. Stil danışmanlığını da İlkyaz Özel yaptı. Klip, aralık ayının ilk haftasından itibaren müzik kanallarında izlenebilir.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *