tarkan mp3 indir - mirkelam mp3 indir - serdar ortaç mp3 indir - ajda pekkan mp3 indir - yaşar mp3 indir

Current track

Title

Artist


KTGD YÖNETİM KURULU ÜYESİ ALDEMİR KENT FM’İ ZİYARET ETTİ

12 Mayıs 2017

Kosova temasları çerçvesinde Kıbrıs Türk Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aldemir, Kosova medya temsilcileriyle de görüştü.

Aldemir, Kosova Türk Gazeteciler Dernek (KTGD) Başkanı İbrahim Arslan’la, yardımcısı ve Kosovaport haber portalı (http://www.kosovaport.com/) editörü Ercan Kasap yanı sıra, Kosova’nın tek özel Türk radyosu Kent FM’i ziyaret ederek sahibi Engin Beyoğlu ve Genel Yayın Müdürü Ergün Kuzev’le görüştü.

Kosovalı medya yetkilileri Kosova’daki medyanın durumu konusunda zellikle Türkçe medyanın durumu hakkında bilgi vererek, devlet desteğinin yetersiz olduğunu, anaülke Türkiye’nin ilgili kurumlarının medya projelerini daha fazla desteklemleri gerğini vurguladılar.

İki ükenin medya tesmilcileri arasında karşılıklı işbirliğinin önemini vurgulayan Aldemir,  KTGD Başkanı’na, Dünya Basın Konseyleri Birliği (WAPC) Başkanı Şüle Akar’ın üyeliğe davet mektubunu aynı zamanda Kıbrıs Basın Konseyi adına takdir plaketini de takdim etti.

KTGD Başkanı Arslan,  WAPC-a üyelik davetindi memnuniyetle kabul ettiklerini ve dernek olarak özgür basının gelişmesine katkıda bulunacaklarını ifade etti.

Ardından KTGD Başkanı,  Aldemir’e bu anlamlı ziyaretin anısına ve WAPC Başkanı Aker’e dünyada özgür medyanın gelişmesine sundukları katkı adına, takdir belgelerini takdim etti.

Kosova temaslarının ardından, Makedonya’ya geçti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *