Sertab Erener “Her Dem Yeşil”in İlk Şarkısı Paylaştı!

Sertab Erener “Her Dem Yeşil”in İlk Şarkısı Paylaştı!
  • 0
  • 0
  • 31 Mayıs 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Sertab Erener, 30 yıllık müzik kariyerinde biriktirdiği şarkıları ‘Her Dem Yeşil’ projesiyle yeniden seslendiriyor. Kariyerindeki unutulmaz eserlere yeni bir soluk getirecek olan Sertab Erener, ilk olarak ‘Sakin Ol’ şarkısı ile projeyi başlattı.

Sözü; Sezen Aksu, bestesi; Uzay Heparı & Sezen Aksu’ya ait olan şarkının yeni versiyonunda düzenlemede Ozan Yılmaz, Gitarda Gültekin Kaçar yer aldı.“Her Dem Yeşil”in tasarım direktörü Uğurcan Ataoğlu, konsept ve grafik tasarım Gülce Nur Ertopuz’a ait.

Sertab Erener kariyerinde önemli bir yer sahip olan “Her Dem Yeşil” projesinden şöyle bahsetti;

 “İlk göz ağrısı “deyimi, bir sanatçının, onun ilk işinin yapım sürecindeki varoluşsal sancılarını ne güzel anlatıyor değil mi?

Kendini anlamlandırmak, tanımlamak, sesini bulmak ne kadar zormuş meğer. İyileşmeyen kolitime rağmen başlamıştı albüm kayıtları. Konservatuarda öğrenciydim, kendi grubumun solistiydim, reklam müziklerinin sesiydim ve Sezen ile beraber onun vokalisti olarak sahneye çıkıyordum.

Ailenin alkışlanan şarkıcısı, vokalisti, öğrencisi olarak öyle bir yük yüklemiştim ki omuzlarıma, albümün sonunu getiremeden hastanelik oldum bir kere daha.

Şimdi geriye dönüp baktığımda ilk albümümün adının ‘Sakin Ol “olması baya ironikmiş aslında.  

Beni dinleyecek olanlara sesimi ispat etmem, ailemin gurur duyacağı bir albüm yapmam, öğretmenlerime şarkıcılığımı beğendirebilmem ve başarılı olmam bunların hepsi beni hiç de sakin biri yapmıyordu o zamanlarda. 

Bugün ilk albüme ait arşiv görüntülerini tekrar seyrettiğimde kendime, o kız çocuğuna bakıyorum ve teşekkür ediyorum beni ben yapan herkese ve her şeye…

Bir cevap yazın